Policia vret një person të armatosur që mbajti peng pasagjerë në autobus në Rio De Janiero - Bota Sot
Policia vret një person të armatosur që mbajti peng pasagjerë në autobus në Rio De Janiero

Amerika

Policia vret një person të armatosur që mbajti peng pasagjerë në autobus në Rio De Janiero

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 17:36
Foto

Një burrë i armatosur mori të martën dhjetëra pasagjerë peng në një autobus në Brazil dhe kërcënoi se do ta ndezte automjetin me benzinë para se policia ta qëllonte atë të vdekur në një bllokim katër orësh të transmetuar drejtpërdrejt në televizion, shkruan AP.

Të gjithë pengjet u lanë të padëmtuar në konfrontim, i cili u shpalos në një urë 13 kilometra të gjatë e cila lidh Rio de Janeiro me bashkinë Niteroi përgjatë gjirit të Guanabara.

Autobusi i kapur po vinte nga Sao Gonçalo, një komunitet që luftonte me varfërinë dhe dhunën që ndodhet përtej gjirit. Shumë njerëz përdorin urën për të udhëtuar në dhe nga puna në Rio, dhe qindra automjete u mbështetën pasi policia mbylli korsi dhe u përpoq të merrte nën kontroll situatën e rrezikshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...