Cigarja elektronike/ Shënohet viktima e dytë brenda 1 muaji

Amerika

Cigarja elektronike/ Shënohet viktima e dytë brenda 1 muaji

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 10:38
Ilustrim

Një persona ka humbur jetën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga përdormi i cigares elektronike duke u bërë viktima e dytë brenda një muaji.

Ngjarja ndodhi në shtetin e Oregon-it. Personi u shtrua në spital si i sëmurë nga mushkëritë pasi kishte provuar cigaren elektronike.

Kujtojmë që vdekja e parë nga cigarja elektronikë ka ndodhur në Ilinois në muajin gusht.

Ekspertët dhe mjekët kanë nisur hetimet për ndonjë sëmundje misterioze që shkaktohet nga cigarja elektronike, e cila ka prekur më shumë se 200 persona në SHBA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat