Melania Trump veshi në përkujtimin e 11 shtatorit një pallto ku dukej i vizatuar një aeroplan që po sulmonte

Amerika

Melania Trump veshi në përkujtimin e 11 shtatorit një pallto ku dukej i vizatuar një aeroplan që po sulmonte

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 07:55
Donald Trump dhe Melania Trump

Melania Trump ka rënë pre e lajmeve dhe kritikave për një pallto që ajo kishte veshur në një përkujtim të 11 shtatorit, e cila ka një vizatim në pjesën e pasme që duket si një aeroplan që fluturon në një kullë.

Në 18 vjetorin e sulmeve terroriste, Presidenti Donald Trump ndau me ndjekësit në rrjetet sociale një fotografi të vetes dhe zonjës së parë në Memorialin Kombëtar të Fluturimit 93 në Qarkun Somerset, Pensilvani, me titullin “Ne kurrë nuk do ta harrojmë 9.11.01.”, shkruan DailyMail.

Imazhi është realizuar kur çifti vizitoi memorialin më 11 Shtator 2018, dhe ajo që tërheq vëmendjen është pjesa e pasme e palltos e Melanias, e punuar me porosi nga Herve Pierre, e cila përmban qepje të bardha që duket si një rrokaqiell.

Image

Pranë dizajnit është një pullë që është gjithashtu është me ngjyrë të bardhë, dhe disa besojnë se ngjan me imazhet e Qendrës Botërore të Tregtisë që u godit nga aeroplanët.

Edhe pse Melania, 49 vjeçe, u fotografua e veshur me pallto nga të gjitha këndet nga vizita e vitit të kaluar në memorialin e 11 shtatorit në Pensilvani, modeli tani i diskutueshëm i zakonshëm duket se ka kaluar relativisht pa u vënë re – deri më tani.

Një komentues në rrjetet sociale, Ashley Spivey ishte në mesin e atyre që tërhoqën vëmendjen për modelin jo të këshilluar në pallto.

“Jam e sigurt që nuk jam e para që e vërej këtë, por kush në botë mendoi se ishte një ide e mirë që Melania të vesh këtë pallto në foton e 11 shtatorit”, ka postuar ajo në Twitter. “Duket sikur një objekt po fluturon në një kullë ose Monumentin e Uashingtonit”, shtoi ajo.

“A është … a është ai aeroplan që përplaset në njërën nga kullat binjake në pjesën e pasme të palltos së Melanias?!?”, pyeti Abe Caldwell.

Dikush tjetër komentoi: “Melania vesh një pallto në [postimin] e tyre 9/11 që fjalë për fjalë duket sikur një aeroplan po fluturonte drejt një kulle. A i vunë zjarrin të gjithë stilistët, apo është Melania që zgjodhi këtë dizajn”.

Zgjedhjet e modës për zonjën e parë shpesh janë diskutuar shumë në rrjetet sociale, dhe ish-ndihmësja e Shtëpisë së Bardhë, Omarosa Newman-Manigault pretendon në kujtimin e saj, që Melania përdor stilin e saj për t’iu referuar ngjarjeve ditore të Trumpit.

Disa përdorues të Twitter këmbëngulën se palltoja e zakonshme e Melania Herve Pierre me qepjen e saj të diskutueshme ishte një tjetër shembull i përdorimit të modës për të bërë zhurmë në media.

“Melania nuk vesh kurrë diçka rastësisht. Ajo është e qëllimshme”, shkroi një tjetër komentues në Twitter. “Ajo kishte veshur një xhaketë ku shkruhej “Nuk më intereson vërtet” kur shkoi të shihte fëmijë në kampe. Në përvjetorin e 9/11 ajo vesh këtë pallto të qëndisur? WTAF?”, vazhdoi komenti.

Megjithë reagimin e dendur, kishte nga ata që e pëlqyen pallton, me një person duke komentuar: “‘Xhaketa Melania‘ ka monumentin e Uashingtonit me një pullë të mbështjellë në pjesën e poshtme të shpinës. Pallto shumë e ftohtë”.

Një person tjetër vuri në dukje se ‘aeroplani’ që ata ishin duke parë në dizajn është në të vërtetë ‘një rrip leckash që lejon që ajo të arrijë në të gjithë qepjen e palltos.

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Stephanie Grisham, e cila më parë ishte sekretarja e shtypit të zonjës së parë, hodhi poshtë polemikat, duke i thënë USA Today: “Është qesharake”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat