Shkrep dy plumba në drejtim të policëve amerikanë, ata i kundërpërgjigjen – e qëllojnë për vdekje - Bota Sot
Shkrep dy plumba në drejtim të policëve amerikanë, ata i kundërpërgjigjen – e qëllojnë për vdekje

Amerika

Shkrep dy plumba në drejtim të policëve amerikanë, ata i kundërpërgjigjen – e qëllojnë për vdekje

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 21:11
Foto

Një situatë e tensionuar u krijua kur një kriminel u qëllua për vdekje nga policët e New Yorkut, derisa turma e kalimtarëve të rastit filmonin gjithçka dhe ofendonin policët.

Policia ishte përfshirë në të shtënat që kishin ndodhur gjatë të martës në orët e para të mëngjesit, ku policët e New Yorkut ishin ftuar pas raporteve se po ushtrohej dhunë fizike në një familje, transmeton Telegrafi.

Autoritetet e sigurisë kanë bërë të ditur se bëhej fjalë për ish-të burgosurin, Gregory Edwards, 39-vjeç.

Policët ishin detyruar të përdorin revolen elektrike derisa tentuan ta arrestojnë, por në një moment Edwards nxori revolen dhe shkrepi dy plumba në drejtim të policëve.

Por i menjëhershëm ishte reagimi i policëve që e qëlluan për vdekjes Edwardsin. E videoja e filmuar nga një kalimtar rasti tregon situatën kaotike të krijuar në rrugë.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...