Dy oficerë policie vdesin pasi një person qëllon me armë ndaj tyre - Bota Sot
Dy oficerë policie vdesin pasi një person qëllon me armë ndaj tyre

Amerika

Dy oficerë policie vdesin pasi një person qëllon me armë ndaj tyre

Më: 20 janar 2020 Në ora: 00:51
Foto

Dy oficerë policie u vranë gjatë një të shtëne të dielën në Honolulu, tha guvernatori i Havait në një deklaratë, shkruan AP.

Njoftuesi Honolulu Star raporton se oficerët ishin përgjigjur në një telefonatë sulmi kur ata hasën një mashkull me armë zjarri, i cili më pas hapi zjarr, duke goditur dy oficerë.

"I gjithë shteti ynë vajton për humbjen e dy oficerëve të Policisë Honolulu të vrarë në detyrë këtë mëngjes," tha guvernatori David Ige.

Lagja ku ndodhi të shtënat është në skajin më të largët të plazhit Waikiki midis kopshtit zoologjik Honolulu dhe Monumentit të njohur të shtetit Diamond Head Head. Zona do të ishte e mbushur me turistë dhe vendas, veçanërisht gjatë një fundjave.

"Kjo dukej si shumë të shtëna, ose shumë zhurma të mëdha, që vazhdonin," tha banori i Honolulu Peter Murray. "Pra, shpresojmë se të gjithë kanë rregull. Disa njerëz u lënduan sot. "

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat