Donald Trump do të pushtojë YouTube-n në ditën e zgjedhjeve - Bota Sot
Donald Trump do të pushtojë YouTube-n në ditën e zgjedhjeve

Amerika

Donald Trump do të pushtojë YouTube-n në ditën e zgjedhjeve

Më: 23 shkurt 2020 Në ora: 09:51
Donald Trump

Reklamat e Donald Trump do të marrin përsipër faqen kryesore të YouTube në ditën e zgjedhjeve.

Fushata Trump ka blerë të drejtat për të marrë përsipër faqen e YouTube ndërsa amerikanët shkojnë në votime në nëntor, raporton “Independent”.

Reklamat Trump u zbuluan së pari nga Bloomberg. Një zëdhënës për Youtube nuk konfirmoi detaje rreth marrjes, por sugjeroi që aftësia për të blerë reklama është “e zakonshme” dhe do të jetë e disponueshme për fushatat e tjera.

Një numër fushatash tashmë kanë blerë reklama të tilla për fushata Bloomberg si dhe Trump i bleu ato vitin e kaluar, dhe fushata e Obamës, Trump dhe Hillary Clinton i kanë drejtuar të gjitha ato në zgjedhjet e mëparshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat