Stuhia tropikale Isaias godet Karolinën e Veriut duke vrarë të paktën një preson - Bota Sot
Stuhia tropikale Isaias godet Karolinën e Veriut duke vrarë të paktën një preson

Amerika

Stuhia tropikale Isaias godet Karolinën e Veriut duke vrarë të paktën një preson

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 22:48
Foto

Stuhia tropikale Isaias ka sjellë tornadot dhe shirat e dendur në bregdetin lindor të SHBA-së pasi bëri uragan tokën në Karolinën e Veriut, raporton BBC.

Të paktën një person u vra kur një tornado goditi një park të lëvizshëm në shtëpi, thanë zyrtarët.

Qendra Kombëtare e Uraganit (NHC) paralajmëroi gjithashtu "rrezikun e rritjes së stuhisë që po kërcënon jetën".

Stuhia Isaias bllokoi Virginia në rrugën e saj për në DC.

Isaias ishte zbritur në një stuhi tropikale pasi goditi ishujt në Karaibe javën e kaluar, por u ri-kategorizua si një uragan kategorie-një ndërsa iu afrua Carolinas të hënën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat