Koronavirusi - një pikë e nxehtë e zgjedhjeve në SHBA

Amerika

Koronavirusi - një pikë e nxehtë e zgjedhjeve në SHBA

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 12:22
Donald Trump dhe Joe Biden

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se është ndjerë si “supermen” pasi është trajtuar për koronavirus.

Ai po e shfrytëzon shërimin e tij për t’i siguruar amerikanët se “pandemia do të marrë fund shpejt”.

Sfiduesi i tij, Joe Biden, ka thënë se presidenti e ka keqmenaxhuar krizën.

Me afrimin e zgjedhjeve, reagimi i qeverisë ndaj koronavirusit është një nga çështjet kryesore me të cilat përballen votuesit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat