Edhe mbi 83 mijë raste të reja me coronavirus në SHBA

Amerika

Edhe mbi 83 mijë raste të reja me coronavirus në SHBA

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 19:37
Foto ilustrim

Shtetet e Bashkuara kanë raportuar ditën e dytë më të lartë të rasteve të reja me COVID-19, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

Sipas kësaj të fundit, 83679 persona të tjerë janë infektuar gjatë 24 orëve të fundit në SHBA, raporton CNN.

Ekspertët e shëndetit kanë paralajmëruar se sezoni i vjeshtës do të sillte një ringjallje të rasteve – dhe meqenëse SHBA kurrë nuk e uli numrin e rasteve ditore sa duhet, ata thonë se numrat do të përkeqësohen.

Kujtojmë se gjatë të premtes u regjistrua numër rekord të të prekurve me virus, përkatësisht 83.718.

Ndryshe, Amerika ka pothuajse 8.6 milionë pacientë dhe 224,995 njerëz kanë vdekur. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat