Zgjedhjet në SHBA: Pence qëndron në fushatë pavarësisht diagnozës së ndihmësit të tij Covid

Amerika

Zgjedhjet në SHBA: Pence qëndron në fushatë pavarësisht diagnozës së ndihmësit të tij Covid

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 20:27
Mike Pence

Nënkryetari i SHBA Mike Pence ka në plan të mbajë një orar të ngjeshur të fushatës zgjedhore pavarësisht se është i ekspozuar ndaj një ndihmësi të lartë i cili ka rezultuar pozitiv për Covid-19, thotë zëdhënësi i tij, raporton BBC.

Kreu i kandidatit të Donald Trump nuk do të izolohet, megjithëse ai është një kontakt i ngushtë i shefit të kabinetit të VP, Marc Short.

Z. Pence dhe gruaja e tij u testuan dhe rezultuan negativ këtë të dielën, tha zyra e tij.

Covid-19 është bërë një fushë beteje kryesore përpara zgjedhjeve të 3 nëntorit.

Rreth 57 milion vota janë hedhur tashmë në votimet e hershme, një shifër rekord e nxitur kryesisht nga pandemia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat