Të shtëna armësh në Hawai/ Futet në izolim resorti luksoz

Amerika

Të shtëna armësh në Hawai/ Futet në izolim resorti luksoz

Më: 11 prill 2021 Në ora: 17:58
Foto

Një resort luksoz në Honolulu, Hawai, Shtetet e bashkuara të Amerikës, u detyrua të futej në izolim, pasi një person i armatosur qëlloi me armë zjarri drejt stafit të sigurisë, përmes dhomës së tij të hotelit -raportuan autoritetet policore në median lokale.

Nga mesdita, burri përdori armën e tij të zjarrit, duke bërë që policia të ndërhynte menjëherë në zonën e pritjes së hotelit dhe të evakuonte klientët nga kati i katërt i hotelit, aty ku sulmuesi po qëndronte.

Personi i armatosur thuhet se ishte një anëtar i Marinës nga Oahu, ndërsa raportohet se ai po qëndronte në hotel me familjen e tij, por jo në të njëjtën dhomë.

Motivet e sulmit nuk janë ende të qarta, për autoritetet, ndërsa deklarojnë se askush nuk pati lëndime serioze për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat