Ceremonia e hapjes së Olimpiadës, Zonja e parë e SHBA-së zbarkon në Japoni

Amerika

Ceremonia e hapjes së Olimpiadës, Zonja e parë e SHBA-së zbarkon në Japoni

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 10:54
Zonja e Parë e SHBA-së, Jill Biden

Zonja e Parë e SHBA-së, Jill Biden mbërriti në Tokio të enjten, duke udhëhequr një delegacion zyrtar në Lojërat Olimpike.

Ajo është planifikuar të darkojë me kryeministrin Yoshihide Suga dhe gruan e tij, Mariko Suga, gjatë ditës.

Të premten, ajo do të mbajë një takim virtual me anëtarët e Team USA Friday para se të takohet me Perandorin Naruhito në Pallatin Perandorak, raporton Ap.

Më vonë atë ditë, ajo do të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave, raporton Ap, transmeton Klankosova.tv.

Ky është udhëtimi i parë që po e realizon vetëm ndërkombëtar i Biden si Zonjë e Parë dhe ajo u ndal në Alaskë para se të zbarkonte në Tokio.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat