Aeroplani evakuohet në aeroportin LaGuardia të Nju Jorkut pas raportimit për një pako të dyshimtë

Amerika

Aeroplani evakuohet në aeroportin LaGuardia të Nju Jorkut pas raportimit për një pako të dyshimtë

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 23:47
Foto

Një aeroplan thuhet se është evakuuar në pistë në aeroportin LaGuardia të Nju Jorkut pasi një raport i një pakoje të dyshimtë shkaktoi një ulje emergjente.

“Një aeroplan që udhëtonte nga Indianapolis në New York City u ul në mënyrë të sigurt në Aeroportin LaGuardia rreth 3:03 pasdite me kohën lokale pas një incidenti sigurie”, ka thënë Administrata Federale e Aviacionit për Fox News në një deklaratë.

“Të gjithë pasagjerët janë të sigurt jashtë avionit”.

American Airlines, një partner i Republic Airways, lëshoi një deklaratë duke konfirmuar një incident të ndodhur.

Videot në mediat sociale u shfaqën shpejt duke treguar njerëz që qëndronin në asfalt dhe forcat e rendit nxitonin rreth një aeroplani.

Autoriteti Portual nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment nga Fox News.

 

 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat