Video tjetër e atentatit: Ushtria ia mbath, Maduro kërkon ndihmë nga Trump - Bota Sot
Video tjetër e atentatit: Ushtria ia mbath, Maduro kërkon ndihmë nga Trump

Amerika

Video tjetër e atentatit: Ushtria ia mbath, Maduro kërkon ndihmë nga Trump

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 15:11
Nicolas Maduro

Lajmi kryesor i mediave ndërkombëtare vazhdon të jetë sulmi me dron ndaj presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro.

Ai i shpëtoi atentatit teksa po fliste në një paradë të ushtrisë.

Shpërthimet e tmerrshme e terrorizuan presidentin dhe të shoqen.

Por edhe ushtria e tij e humbi plotësisht toruan siç tregojnë edhe pamjet e videos më poshtë.

Deri më tani thuhet se ishte një pajisje fluturuese që i shpërtheu presidentit para syve.

Maduro tha se pas sulmit qëndron Kolumbia, pasi ky vend e ka akuzuar atë se po minon demokracinë në Venezuelë.

Ai i ka kërkuar ndihmë presidentit amerikan, Donald Trump, duke thënë se ai mund ta ndihmojë që të luftojë këto sulme terroriste.

Maduro beson se disa emigrantë venezuelas në SHBA mund të kenë sponsorizuar sulmin ndaj tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...