5.000 emigrantë nisen drejt kufirit amerikan - Bota Sot
5.000 emigrantë nisen drejt kufirit amerikan

Amerika

5.000 emigrantë nisen drejt kufirit amerikan

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 00:09
Emigrantët

Gjithnjë e më shumë emigrantë nga Amerika Qendrore po iu afrohen kufijve të SHBA-së dhe Meksikës, dhe aktualisht ka rreth 5,000.

Agjencia e lajmeve AP thekson se numri i migrantëve në kufi u rrit gjatë natës  dhe ata aktualisht po shkojnë drejt qytetit të Tapakulës, Meksikë, në një kolonë rreth 1.5 kilometra të gjatë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...