Alarmohet SHBA! Pas CNN, bombë në një tjetër media - Bota Sot
Alarmohet SHBA! Pas CNN, bombë në një tjetër media

Amerika

Alarmohet SHBA! Pas CNN, bombë në një tjetër media

Më: 24 tetor 2018 Në ora: 19:00
Zyrat e San Diego Union-Tribune.

Policia e San Diegos po heton një pako të dyshimtë në bulevardin e 6-të, ku ndodhen zyrat e San Diego Union-Tribune.

Ndërtesa ka edhe zyrat e fushatës së senatores Kamala Harris. Nuk dihet ende se për ku ishte adresuar pakoja.

Një tjetër pako e dyshimtë u zbulua te ndërtesa “Time Warner”, Nju Jork, ku ndodhen zyrat qendrore të CNN. Stafi u evakuua, por ende nuk është dhënë ndonjë raportim më i detajuar.

Mësohet se pakoja në zyrat e CNN ka qenë e dërguar për në adresë të ish-drejtorit të CIA-s, John Brennan.

Po ashtu, stafi te zyra e kongresmenes demokrate, Debbie Wasserman Schultz, në Florida, është evakuuar për të njëjtat arsye.

Më parë, Shërbimi Sekret amerikan njoftoi se disa pajisje me lëndë shpërthyese u ishin dërguar me postë familjes Klinton, në shtëpinë e tyre në Nju Jork; shtëpisë së Barak Obamës në Uashington; si dhe në shtëpinë e Xhorxh Sorosit.

Stafi i presidentit Trump ka reaguar menjëherë, duke thënë se po i ndjekin të gjitha përditësimet me kujdes. Shumë politikanë të të gjitha kaheve kanë shprehur solidaritet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...