Analistët në Prishtinë në siklet: Sikur janë duke e ndarë "tokën e babës"

Amerika

Analistët në Prishtinë në siklet: Sikur janë duke e ndarë "tokën e babës"

Nga: Skënder Karaçica Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 22:44
Skënder Karaçica

Në të gjitha studio e TV-ve në Prishtinë,më analistë të njëjtë,sikur nuk kemi tjerë njerëz e kuadro(akademike, universitare, shoqëria civile dhe të fushave tjera)dhe,i shohim përditë dhe të njëjtit,kur e kur,flasin për aktulitetin politik të zgjedhjeve parlamentare ata i shohim në siklet: Zhurmë, marrja e fjalës, dhe me zhargon që më shumë ka të bëjë me jetën përtej bulevardit në Prishtinë dhe,sikur janë duke e ndarë, "tokën e babës,"(sic!).

Kur do të shohim debate më tone të kulturuar,të matura,profesionale dhe me një fjalor ashtu siç i ka hije kohës dhe shetit të Kosovës...!

Kur do të shohim debate pa e ndarë ,,tokën e babës,,...?

Çikago,shkurt të motit 2021

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat