Connecticut : Në moshën 82 vjeçare u nda nga jeta Myzejen Manelli - Bota Sot
Connecticut : Në moshën 82 vjeçare u nda nga jeta Myzejen Manelli

Amerika

Connecticut : Në moshën 82 vjeçare u nda nga jeta Myzejen Manelli

Beqir Sina Nga Beqir Sina Më 18 gusht 2018 Në ora: 17:58
Myzejen Manelli

Filantropi i njohur shqiptar Richard Lukaj, shkruan në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, se :”Me hidherim të thellë ju lajmërojm për ndarjen nga kjo botë të Myzejen Manellit.

E ndjera Myzejen se bashku me bashkeshortin e saj ishin prej themeluesve dhe anetarëve të parë të komunitetit tonë në Waterburyv- Connecticut” shkruan ai duke njoftuar vdekjen e njeriut më të dashur të bashkëshortes së tij, Vjosa Lukaj.

Kryeimami i xhamisë në Waterbury, Imam Gazi Aga - Koordinator  për Komunitetin Musliman Shqiptar në SHBA, ndërsa i shpreu ngushellime Willy Manelli & Richard Lukaj, lutet që Zoti ju dhëntë durim dhe qoftë e xhenetit.

”Ajo Ishte nje nënë, besimtare dhe mikeshe e mrekullueshme e të gjithë atyre që paten rastin ta njofin” shkruan në mesazhin ngushëllues Imam Gaz Aga nga Waterbury CT.

Obituari i Myzejen Manelli:

Myzejen Manelli, 82 vjeç, nga qyteti Southington-it në Connecticut  vdiq në mënyrë paqësore më 16 gusht, i rrethuar nga familja e saj e dashur. Ajo la pas vetes bashkëshortin e saj e dashur prej më shumë se 59 vjetësh, Fidai Manelli.

Myzejeni një shqiptare e vjetër, ka lindur më 31 dhjetor 1935 në Trestenik, Korçë, Shqipëri me prinderit e saj Feim dhe Hyrfije Bylyku. Myzejeni gëzonte shëndet të plotë, përjetojë gëzime dhe hidherime të shumta gjatë jetes së saj. Ajo dhe burri i saj ishin shumë dashamirës me kohën.

Ata ishin ndër themeluesit e parë të Qendrës së Komunitetit Shqiptaro-Musliman Shqiptar në Waterbury. Ajo e donte kalimin e kohës me familjen dhe miqtë e saj dhe do të për këtë do të kujtohet shumë.

Përveç burrit të saj, Myzejen la pas vetes edhe djali i saj Yllson dhe gruaja Hurem Manelli nga qyteti Thomaston, dhe biri Gani Manelli nga Watertown dhe vajzat Veprore Manelli dhe Michael DePiano nga Southington dhe Viosa dhe bashkëshorti i saj Richard Lukaj nga Greenwich, nipërit Bashkim, Renee, Gabrielle, Zana dhe Layla, vëllezërit e saj Fuat dhe Ali Bylyku ??dhe motra e saj Nexhibe Mersuli, së bashku me shumë nipër dhe mbesa.

Myzejeni ishte e para fëmijët nga vëllai i saj Feti Bylyku ??dhe motrat Veprore Zyfi dhe Maxhide Mancka dhe mbesa e saj Adelina.

Funerali i saj lajmëron familja do të mbahet të mbahet të hënën më 20 gusht duke filluar në orën 1pm në Prospect Memorial Funeral Home 72 Waterbury Rd., Për të vijuar me varrimin në varrezat qytetare në Oak Hill Cemetery, Southington.

Ceremonitë do të mbahen të dielën më 19 gusht nga ora 15:00 deri në orën 19:00, gjithashtu në Prospect Funeral Home Memorial.Dhurimet përkujtimore mund të bëhen në nder të saj tek Qendra e Komunitetit Musliman Shqiptaro-Amerikan, 38 Raymond St, Waterbury, CT 06706.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...