Volkswagen: Shitjet më të mira të SUV-ve zvogëlojnë efektet e kostove ligjore - Bota Sot
Volkswagen: Shitjet më të mira të SUV-ve zvogëlojnë efektet e kostove ligjore

Auto

Volkswagen: Shitjet më të mira të SUV-ve zvogëlojnë efektet e kostove ligjore

Më: 2 maj 2019 Në ora: 13:23
Foto ilustrim

Shitjet më të mira të SUV-ve dhe reduktimet e kostove ndihmuan Volkswagen gjerman (VW) për të minimizuar efektet e një miliard euro në emër të kostove ligjore dhe për të bërë një parashikim të fitimit operativ në tremujorin e parë.

Kjo gjithashtu pasqyroi ngritjen në vlerën e aksioneve të kompanisë me 3.3% këtë mëngjes, sipas agjencisë Reuters.

Të ardhurat e VW para interesave dhe taksave (EBIT) ra në 3.9 miliardë euro në tremujorin e parë, nga 4.2 miliardë euro nga e njëjta periudhë e vitit të kaluar, por ishte në përputhje me 3.92 miliardë euro siç kanë pritur analistët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...