BMW regjistron rritje të fuqishme - Bota Sot
BMW regjistron rritje të fuqishme

Auto

BMW regjistron rritje të fuqishme

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 15:26
BMW

BMW-ja vazhdon të regjistrojë rritje të shitjeve të markave të saj kryesore në maj, duke shitur 181 888 automjete, me një rritje prej 4,6% nga një vit më parë.

“Ndërsa shitjet për të gjithë grupin BMW, që përfshijnë gjithashtu ‘Mini’ dhe ‘Rolls-Royce’, u rritën me 3,2% në maj”, njoftoi sot prodhuesi gjerman i automjeteve.

Modelet e reja SUV të BMW-së të serisë “X” i kanë dhënë një rritje të fuqishme shitjeve të kompanisë, veçanërisht në Kinë, ku BMW-ja prodhon modelin X3.

Në pesë muajt e parë të vitit 2019, BMW-ja shiti 872 000 automjete, ndërsa “Daimler”, prodhuesi i “Mercedes-Benz” shiti më shumë se 938 000 automjete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...