Së shpejti arrin Mitsubishi Pajero Sport i ridizajnuar - Bota Sot
Së shpejti arrin Mitsubishi Pajero Sport i ridizajnuar

Auto

Së shpejti arrin Mitsubishi Pajero Sport i ridizajnuar

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 20:06
Mitsubishi

Pajero Sport është rritur kryesisht në fushat e projektimit, komoditetit, praktikës dhe cilësisë.

Në shikim të parë, janë zbuluar fenerët e rinj, grilat e ftohësit, parakolpi dhe detajet e kromit në formë C.

Mitsubishi nuk ka zbuluar pamjen e pasme të makinës, por aty pritet grupi i ri i dritave të ridizajnuara dhe më pak ndryshime të parakolpave.

Sa i përket brendësisë, nuk do të ketë lajme të rëndësishme, ndërsa motori turbo-dizel me 2,4 litra është i ngarkuar në makinë.

Debutimi i Pajero Sport do të bëhet më 25 korrik në Tajlandë. Përditësimi i kësaj makine pritet edhe në tregun evropian, por ende nuk ka një datë të caktuar nga prodhuesi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...