Dy Ferrari të ri arrijnë në shtator - njëri prej tyre SUV? - Bota Sot
Dy Ferrari të ri arrijnë në shtator - njëri prej tyre SUV?

Auto

Dy Ferrari të ri arrijnë në shtator - njëri prej tyre SUV?

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 18:45
Foto ilustrim

Prodhuesi prestigjioz italian i makinave sportive Ferrari do të zbulojë dy modele të reja në Fiorano.

Sipas mediave njëri nga modelet e reja që vijnë muajin e ardhshëm do të jetë SUV i parë i shumëpritur Ferrari, me emrin Purosangue.

Modeli tjetër është 812 Superfast Spider, i cili në thelb është thjesht një version kabriolet  i Grand Tourer.

Për më tepër, Maranel njoftoi një model tjetër të ri në fund të këtij viti.

Ferrari ka demonstruar tashmë P80/C unik dhe superveturën e fuqishme hibride me 986 kuaj fuqi SF90 Stradale këtë vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat