Prezantohet vetura e re e Batman

Auto

Prezantohet vetura e re e Batman

Më: 5 mars 2020 Në ora: 12:38
Foto ilustrim

Është prezantuar vetura e re ‘Batmobile’ e Robert Pattinson.

Regjisori i Batmanit, Matt Reeves, cicëroi pamjen e parë të Batmobile-it të ri të Robert Pattinson.

Reeves ndau gjithsej tre imazhe në Twitter të Mërkurën në mëngjes duke përdorur hashtagun #TheBatman së bashku me një emoji të shkopit dhe makinave, shkruan DailyMail.

Automjeti i azhurnuar duket të jetë një makinë muskulore me supë, një kontrast me modelet e zakonshme më eksentrike që priten nga ekskluziviteti.

Në një imazh, Batman qëndron përkrah udhëtimit të tij në një depo me pluhur me fenerët, duke siguruar një pamje të qartë. 

Rrotat e reja duket se janë një veshje e vjollcë me një skarë klasike të ngjashme me një shkollë të vjetër Chevy Camaro ose një Dodge Charger me një çati kapelë.

Një motor i ekspozuar pozicionohet në pjesën e prapme të automjetit me tre drita horizontale të frenave të kuqe në secilën anë.  

Tim Burton kishte një ide më futuriste për versionin e tij të Batmobile me Michael Keaton që luante si Batman në 1992.

Aktori 33-vjeçar anglez ishte i shqetësuar për humbjen e rolit përpara se ai madje të ofrohej edhe një pjesë. 

Duke folur për revistën Time Out, ai tha: ‘Unë as nuk e kisha bërë audicionin. Justshtë thjesht një nervozizëm sepse unë vërtet isha i ngazëllyer për të dhe ju mendoni: me të vërtetë, a do të humbas këtë rol? Circumstancesshtë rrethanat më të bezdisshme për të humbur diçka ‘.  

Pattinson kërkoi falje për adhuruesit e Batmanit, pasi ai më parë tha se personazhi nuk është me të vërtetë një hero sepse nuk ka ndonjë superfuqi aktuale.

“Unë nuk u edukova për këtë temë,” tha ai. ‘Njerëzit u zemëruan shumë për këtë. Shtë e çuditshme. Unë ende nuk mund ta kuptoj argumentin ‘.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat