Elon Musk konfirmoi: Tesla Roadster duhet të jetë në gjendje të notojë

Auto

Elon Musk konfirmoi: Tesla Roadster duhet të jetë në gjendje të notojë

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 18:39
Foto ilustrim

Elon Musk ka përmendur një kombinim të makinave dhe shtytësve të raketave për vite me radhë, dhe tani ai dëshironte diçka më shumë.

Duke vizituar Joe Rogan, ai konfirmoi atë që pret nga Tesla Roadster. Ne tashmë kemi harruar pak për shtytësit e raketave që do të përmirësonin më tej mundësitë e përshpejtimit, dhe tani ka ardhur një ide e re, dhe ajo është që Tesla Roadster të ketë mundësinë e notimit.

“Unë dua që ajo të pluskojë dhe po përpiqem të kuptoj se si të arrij një makinë lundruese”, tha Musk këtë të enjte.

Kjo ide sigurisht që është duke u zhvilluar në impiantet e Tesla-s. Nuk ka dyshim se ky opsion, nëse shkon në prodhim serik, do të shkaktojë dhimbje koke të mëdha për rregullatorët e sigurisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat