Fiat bashkëpunon me Google për veturat e reja

Auto

Fiat bashkëpunon me Google për veturat e reja

Më: 1 prill 2021 Në ora: 20:03
Fiat

Fiat ka bërë një bashkëpunim me Google në përpjekje për të bërë digjitalizimin e veturave.

Ky mund të jetë bashkëpunimi më ekstrem i deritanishëm. Fiat 500s, 500X crossover dhe 500 L MPV janë ‘çanta’ të brendit me ngjyra dhe grafikë të Google, dhe "Hey Google" do të gdhendet mbi rrotat e përparme.

Gjithashtu, mbishkrimi "Hej Google" mund të gjendet në ulëset, i cili është parë deri më tani vetëm në pjesën e jashtme të veturës.

Të tri veturat e përmendura do të kenë ekrane me prekje 7 inç me asistentin Google të instaluar, dhe disa prej tyre ofrojnë mundësi unike për shkak të shërbimit Fiat Mopar Connect.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat