Konfirmohet data kur BMW do ta prezantojë kupenë 8 Series - Bota Sot
Konfirmohet data kur BMW do ta prezantojë kupenë 8 Series

Auto

Konfirmohet data kur BMW do ta prezantojë kupenë 8 Series

Më: 16 maj 2018 Në ora: 12:22
BMW 8 Series Coupe

Pas shfaqjes së koncepteve dhe shumë testeve në rrugë, i shumëprituri BMW 8 Series Coupe, do të prezantohet zyrtarisht më 15 qershor. Kjo datë është bërë e ditur në fillim të muajit, por ishte pjesë e një dokumenti të rrjedhur, i cili u konfirmua së fundmi.

Makina luksoze dhe sportive, do të shfaqet një ditë para fillimit të 24 Hours of Le Mans, ku BMW merr pjesë për herë të parë që nga viti 2011, kur u shfaq për herë të fundit me M8 GTE. Kjo e fundit, është njëjtë në fazën testuese, ndërsa nuk dihet se kur do t’i hiqen shtresat për kamuflazh. Të dyja që janë shfaqur të kamufluara, ganë grillin e njëjtë, ndërsa edhe rrotat duken të ngjashme.

“Gara është demonstrim i pastër i pasionit, dinamikës dhe mundësisë për udhëtime të gjata. Këto karakteristika, e definojnë makinën tonë sportive në mënyrën më speciale”, është thënë lidhur me këtë model të ri.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera