Del në shitje vetura e boksierit legjendar - Bota Sot
Del në shitje vetura e boksierit legjendar

Auto

Del në shitje vetura e boksierit legjendar

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 14:25
Alfa Romeo

Spider Alfa Romeo 1976, i cili i përkiste boksierit legjendar Muhamed Ali, do të dalë në shitje në një ankand në Las Vegas.

Një nga boksierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave vdiq në 2016, dhe në muajin shtator, në një ankand të organizuar nga Shtëpia e Barrett-Jackson, një makinë që ishte në pronësi të shkurtër të Ali para se t'ia jepte shokut të tij.  

Një mik i paidentifikuar, i cili ende zotëron këtë Alfa Romeo Spider, vendosi të bëhet mik me boksierin e njohur.

Vetura ka kaluar afër 130.000 km dhe është mundësuar nga një motor me katër cilindra 2.0 litra, i shoqëruar me një transmetim manual me pesë shpejtësi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat