“Fytyra e luftës”/ Vogëlushi që u shpërfytyrua gjatë sulmit në Siri - Bota Sot
“Fytyra e luftës”/ Vogëlushi që u shpërfytyrua gjatë sulmit në Siri

Azia

“Fytyra e luftës”/ Vogëlushi që u shpërfytyrua gjatë sulmit në Siri

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 13:16
Fytyra e vogëlushit, asokohe 3-vjeçar mori plagë të rënda

“Një fytyrë e njomë, e plagosur nga lufta”- kështu shkruan BBC, teksa përshfaq në një kronikë, historinë e vogëlushit nga Siria, jeta e të cilit ndryshoi një vit më parë, gjatë një sulmi ajror.

Në 2018-n, Jouma dhe familjarët po largoheshin nga vendlindja e tyre, kur krejt papritur autobusi me të cilin po udhëtonin u godit gjatë sulmit në fjalë.

Fytyra e vogëlushit, asokohe 3-vjeçar mori plagë të rënda. Po kështu, i mituri mbeti i verbër. Familja aktualisht jeton në Liban.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat