Rrëshqet dheu, aksidentohet autobusi me 15 pasagjerë në Pakistan

Azia

Rrëshqet dheu, aksidentohet autobusi me 15 pasagjerë në Pakistan

Më: 18 tetor 2020 Në ora: 12:43
Foto Ilustrim

Një autobus me 15 pasagjerë u varros sot në tokë dhe rrëshqitje dheu në Pakistanin verior, raporton Reuters.

Ekipet e shpëtimit po përpiqen të shpëtojnë të mbijetuarit e mundshëm në vend.

Zyrtari lokal i Policisë, Vakil Kan tha se autobusi në rrugën malore nga qyteti Rawalpindi për në qytetin Skarduu fluturoi në një hendek dhe menjëherë u zhduk nën tonë me baltë dhe gurë, duke vlerësuar se shanset që ndonjë nga pasagjerët t’i mbijetojë kësaj fatkeqësie janë shumë të vogla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat