Fytyra të gjakosura, Lobov fiton duelin e dhunshëm ndaj Knight - Bota Sot
Fytyra të gjakosura, Lobov fiton duelin e dhunshëm ndaj Knight

Boksi

Fytyra të gjakosura, Lobov fiton duelin e dhunshëm ndaj Knight

Më: 7 prill 2019 Në ora: 16:17

Fytyra të gjakosura në fund të duelit mes Artem Lobov dhe Jason Knight, që u përballën mes tyre në eventin Bare Knuckle FC 5, zhvilluar në Biloxi të Missisipit në Amerikë.

Përballja mes dy sportistëve u fitua nga Lobov me vendim unanim të gjyqtarëve (48-47, 48-47 dhe 48-46).

Një përballje e egër, me grushte e shkelma pafund nga të dy sportistët, ish-luftëtarë të UFC-së. Një duel me 5 raunde me nga dy minuta secili, ku disa herë sportistët ranë në tapet, por vazhduan sfidën.

Në fund, ai që triumfoi ishte Lobov, por të dy sportistët u larguan të gjymtuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat