Cili e ka gjoksin më lesh Haxhi Krasniqi apo gjermani? - Bota Sot
Cili e ka gjoksin më lesh Haxhi Krasniqi apo gjermani?

Boksi

Cili e ka gjoksin më lesh Haxhi Krasniqi apo gjermani?

Nga: K. Goca Më: 11 maj 2019 Në ora: 13:51
Gjatë matjes

Të gjithë e presin me padurim meçin drithërues mes trimit nga Kosova, Haxhi Krasniqit dhe boksierit gjerman Stefan Hartel. Krasniqi lufton për të mbrojtur titullin e Evropës në kategorinë super të mesme, i cili nga njohësit e këtij sportiv vlerësohet edhe si favoritë!

Image

Meçi zhvillohet sonte rreth orës 22.35 në sallën në Magdeburg. 
Gjatë matjes që u bë dje, boksierët peshuan njësoj, 75.8 kilogram. E veçanta është se gjermani ka gjoksin më lesh, kurse Haxhiu jo, ku shihet edhe në foto gjatë paraqitjes pas matjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...