Zbulohen fjalët që Joshua ia tha trajnerit të tij pak para se të nokautohej - Bota Sot
Zbulohen fjalët që Joshua ia tha trajnerit të tij pak para se të nokautohej

Boksi

Zbulohen fjalët që Joshua ia tha trajnerit të tij pak para se të nokautohej

Më: 2 qershor 2019 Në ora: 15:42
Andy Ruiz

Një Joshua i tmerruar dhe i hutuar iu desht ta pyeste trajnerin e tij në qoshe se çfarë po ndodhte me të, në disa pamje shokuese në humbjen e tij ndaj Andy Ruiz.

Anglezi humbi të tre titujt e tij në natën e mbrëmshme, gjë që ka shokuar të gjithë, madje edhe vet kundërshtarin e tij i cili nuk mund të besonte.

Rezultatet e goditjeve të Ruizit shkaktuan shqetësime tek Joshua i cili shfaqi shenja se mund të ketë pësuar dëmtime psikike.

Gjatë përfundimit të raundit të pestë, Joshua ishte duke vuajtur psikologjikisht dhe ishte në telashe të mëdha pasi ai pyeti trajneri e tij Rob McCracken se: “Cili raund është?”.

Joshua nuk po mund ta merrte veten dhe gjatë përfundimit të raundit të gjashtë, derisa ishte duke rrjedhur gjakë nga hundët e tij ai e pyeti trajnerin e tij: “Pse jam duke u ndjerë kështu?”

Prej fillimit të meçit, Joshua u pa se nuk po shkonte diçka si duhej me të, ndërsa me të filluar raundi i shtatë, pas disa goditjeve që mori nga Ruiz, gjyqtari ndërpreu ndeshjen dhe kështu Joshua humbi titujt e tij.

Kujtojmë që mundësia për revansh është në klauzolën e kontratës së boksierëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...