Klitschko: Isha mes jetës dhe vdekjes të dielën, ja kush më shpëtoi - Bota Sot
Klitschko: Isha mes jetës dhe vdekjes të dielën, ja kush më shpëtoi

Boksi

Klitschko: Isha mes jetës dhe vdekjes të dielën, ja kush më shpëtoi

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 17:41
Wladimir Klitschko

Ish-kampioni i botës në boks, Wladimir Klitschko ka bërë një postim së fundmi në Twitter ku ka treguar se është rrezikuar seriozisht jeta e tij dhe e familjes.

Kjo pasi jahtin ku ai po qëndronte për pushime në Spanjë e kaploi flaka.

Ukrainasi ishte ndalur për peshkim me familjen rreth orës 3:00 të mëngjesit të dielën, kur kishte filluar zjarri.

“Ishim në mes të detit, në zonën e Majorkës, kur na shpëtuan zjarrëfikësit. Anija kishte marrë flakë dhe ne po përpiqeshim që të shpëtonim, duke qëndruar jashtë anijes. Për fat jemi të gjithë mirë”, shkroi Klitschko.

Kujtojmë se Tyson Fury ishte boksieri që e mposhti 43-vjeçarin në meçin për titujt e botës katër vite më parë.

Klitschko u pensionua nga sporti i boksit në vitin 2017 pas një karriere të bujshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...