Moment i rëndë, boksieri bie në tokë dhe më pas vdes... - Bota Sot
Moment i rëndë, boksieri bie në tokë dhe më pas vdes...

Boksi

Moment i rëndë, boksieri bie në tokë dhe më pas vdes...

Nga: K. Goca Më: 17 tetor 2019 Në ora: 11:02
Moment i rëndë, boksieri bie në tokë dhe më pas vdes...

Moment i rëndë në boksin profesionist! Moment që tronditi botën jo vetëm sportive.

Boksieri amerikan Patrick Day, 27 vjeç, vdiq nga goditjet që mori, pasi pësoi tronditje qysh në raundin e 10-të të meçit që ishte zhvilluar në Chicago para katër ditëve. 

Ai u rrëzua nga bashkëkombësi Charles Conwell në raundin e dhjetë në luftën në kategorinë super të mesme. 

Ai bie në komë për shkak të dëmtimit të trurit, por vdiq pas katër ditësh në spital, nuk i mbijetoi lëndimeve të rënda në tru.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat