Amerikani ka arkëtuar plot 502 milionë dollarë - Bota Sot
Amerikani ka arkëtuar plot 502 milionë dollarë

Boksi

Amerikani ka arkëtuar plot 502 milionë dollarë

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 13:05
Amerikani ka arkëtuar plot 502 milionë dollarë

Boksieri amerikan, Floyd Mayweather është në vendin e parë në listën e sajuar nga mediat amerikane.

Boksieri që ka shënuar të ardhura më shumë nga luftërat në ring.

Amerikani ka arkëtuar plot 502 milionë dollarë, duke lënë pas George Foremanin me 270 dhe Oscar De La Hoyan me 180 milionë dollarë.

Pas tyre renditen boksierë të njohur botëror, por që janë larg nga amerikani Mayweather.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat