Serbi nga Serbia që nuk i harron Aziz Salihun e Shaban Tërstenën, iu kujton diçka... - Bota Sot
Serbi nga Serbia që nuk i harron Aziz Salihun e Shaban Tërstenën, iu kujton diçka...

Boksi

Serbi nga Serbia që nuk i harron Aziz Salihun e Shaban Tërstenën, iu kujton diçka...

Nga: Kemajl Goca Më: 25 janar 2020 Në ora: 12:14
Serbi nga Serbia që nuk i harron Aziz Salihun e Shaban Tërstenën, iu kujton diçka...

Para 36 viteve dy shqiptarë u stolisën me medalje olimpike në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 

Shaban Tërstena kishte fituar medaljen e artë në mundje dhe Aziz Salihu të bronztën në boks, duke bërë senzacion.

Para pak kohe, Veselin Shqepanoviq, sipas profilit të tij ka qenë komentator sportiv, kujton Salihun dhe Tërstenën, kur fituan medalje në Lojërat Olimpike.

Image

Serbi nuk i harron sukseset e këtyre protagonistëve në ish Jugosllavi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat