Conor McGregor dhuron 1 milion euro për t’u mbrojtur nga koronavirusi, ka një apel për vendin e tij

Boksi

Conor McGregor dhuron 1 milion euro për t’u mbrojtur nga koronavirusi, ka një apel për vendin e tij

Më: 26 mars 2020 Në ora: 10:47
Conor McGregor

Ylli mediatik dhe ikona e MMA, Conor McGregor ka filluar ndihmën për Irlandën, në luftën me koronavirusin.

Ministri Irlandez i Ekonomisë, Paschal Donohoe, tregoi vlerësimin e tij për luftëtarin për videon që kishte bërë në rrjetet sociale, në të cilën ai kërkoi që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi.

E gjitha ndodhi në një bisedë në Twitter, në të cilën McGregor i zbulon politikanit se ai ka dhuruar edhe 1 milion euro për pajisje mbrojtëse për tualetet.

Dje, Conor i kërkoi qeverisë së tij të merrte masa të tilla si mbyllja e vendit, ndërsa Donohoe i ka përsëritur atij se ai vazhdon të rrisë vetëdijen në distancën midis njerëzve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat