E tmerrshme se si Skënderi e hodhi në tokë boksierin e Zhelezniçarit në fund të viteve të 80-ta - Bota Sot
E tmerrshme se si Skënderi e hodhi në tokë boksierin e Zhelezniçarit në fund të viteve të 80-ta

Boksi

E tmerrshme se si Skënderi e hodhi në tokë boksierin e Zhelezniçarit në fund të viteve të 80-ta

Nga: Kemajl Goca Më: 20 qershor 2020 Në ora: 14:08
E tmerrshme se si Skënderi e hodhi në tokë boksierin e Zhelezniçarit në fund të viteve të 80-ta

Vitet e 70-ta dhe të 80-ta, janë vitet e arta të sportit të Kosovës, sidomos të boksit të Kosovës, kur Prishtina pesë herë u bë kampione dhe gjashtë nënkampione e ish Jugosllavisë.  

Në fund të viteve të 80-ta, në edicionin 1988-1989, boksieri i Prishtinës, Skënder Hajdini, me një goditje të tmerrshme, e hodhi në tokë boshnjakun Almedin Fetahoviqin e Zhelezniçarit të Sarajevës dhe u ndërpre meçi.  Mund ta shikoni në video nga minuta 1.50.

Ky meç ishte në kuadër të ligës së parë ish jugosllave.  

Agim Kasapolli, legjenda e komentimit, kur dëgjohet duke thënë se me duket se tani boksieri Fetahoviq është në botën e ëndrrave. Nga ana tjetër, Hajdini siç e ka pasur zakon edhe vallëzonte kur i hedhtë në tokë kundërshtarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat