Meç i madh këtë javë, ja ora

Boksi

Meç i madh këtë javë, ja ora

Më: 21 tetor 2020 Në ora: 15:26
Meç i madh këtë javë, ja ora

Khabib Nurmagomedovi, do të ketë një meç të rëndësishëm këtë javë. Mjeshtri i arteve luftarake, do të sfidohet nga amerikani, Justin Gaethje. Meçi do të zhvillohet këtë në shtunë nga ora 20:00.

Khabibi është kampion absolut me 28 fitore dhe asnjë humbje deri tani.

Amerikani Gaethje njihet po ashtu si luftëtar i zoti pasi që nga 24 përballje në karrierë, ka vetëm dy humbje.

Analistët vlerësojnë se Khabibi s’do të ketë fitore të lehtë në përballjen e së shtunës.

Khabibi së fundi kishte humbur babain nga Covid-19 dhe analistët vlerësojnë se ky fakt mund të ndikojë edhe në formën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat