Përfundojnë matjet, Tyson – Roy Jones J

Boksi

Përfundojnë matjet, Tyson – Roy Jones J

Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 00:44
Mike Tyson dhe Roy Jones Jr.

Para pak minutash përfundoi matja e legjendave të boksit, Mike Tyson dhe Roy Jones Jr.

Mike Tyson peshoi 99.9 kg, ku duket në super formë përkundër faktit se tani është 54 vjeçar.

Roy Jones peshoi 95.2 kg dhe është 51 vjeçar.

Pati shumë polemika për këtë përballje, pasi që u spekulua që palët ishin marrë vesh të mos ketë Knockdown, por që u përgënjeshtrua nga përfaqësuesit e bokserëve.

Meçi zhvillohet nesër mbrëma.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat