Mike Tyson tregon se kush ia shpëtoi jetën 

Boksi

Mike Tyson tregon se kush ia shpëtoi jetën 

Nga: K.G. Më: 30 maj 2021 Në ora: 18:48
Mike Tyson tregon se kush ia shpëtoi jetën 

Ish boksieri famshëm Mike Tyson thotë se "kërpudhat magjike" ia shpëtuan jetën dhe tani ai shpreson se ato mund ta ndryshojnë botën.

Ish-kampioni botëror i peshave të rënda pretendon se kthimi i tij drejt suksesit në nivelin personal dhe profesional është rezultat i marrjes së substancave psikoaktive, pra kërpudhave psilocibinë, por edhe zhvillimit shpirtëror.

“Të gjithë menduan se isha i çmendur. ‘Unë ia këpus veshin një njeriu’, tha Tyson për ‘Reuters’, duke aluduar në një incident të famshëm në luftën me Evander Holyfield në vitin 1997.

Ai tani është një konsumues i rregullt i kanabisit, thotë se ai kurrë nuk është ndjerë më mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat