Dustin Poirier fiton trilogjinë në raundin e parë, e shkatërron McGregor-in

Boksi

Dustin Poirier fiton trilogjinë në raundin e parë, e shkatërron McGregor-in

Më: 11 korrik 2021 Në ora: 07:15
Dustin Poirier

Trilogjia e UFC i takon Dustin Poirier.

Amerikani ka mposhtur Conor McGregor në fundin e raundit të parë, pas një dueli shumë të fortë.

Irlandezi 10 sekonda para përfundimit të raundit, pati një problem në kavilje dhe nuk mund të luftonte më.

Arbitri e mbylli ndeshjes dhe në fund shpalli fitoren e Poirier.

Polemika pritet të jenë të shumta për këtë duel. Për McGregor kjo ishte humbja e pestë në karrierë dhe Dustin ia ka shkaktuar dy prej tyre, që janë të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat