Fury ndihet tepër i trishtuar

Boksi

Fury ndihet tepër i trishtuar

Më: 15 korrik 2021 Në ora: 14:22
Fury ndihet tepër i trishtuar

Boksieri britanik Tyson Fury ndihet tepër i trishtuar nga infektimi me koronavirus dhe shtyrja e duelit të 24 korrikut me Deontay Wilder.

Lajmin e konfirmoi menaxheri i Fury, Frank Warren, që shtoi se britaniku tani ndjen më shumë presion.

“Fola me Tyson, është shumë i mërzitur, pesimit dhe i zhgënjyer. Mezi e priste këtë sfidë, ndërsa tani i duhet të presë edhe 3 muaj të tjerë e të rinisë përgatitjet nga e para. Ky ishte një lajm që nuk e prisnim”, tha Warren.

Ai shtoi se me shumë gjasa Fury është infektuar nga ndonjë anëtar i stafit, pasi disa të tillë kanë dalë pozitiv me Covid-19. “Tyson është shumë i kujdesshëm, ndaj dhe e ndjen shumë këtë shtyrje. Kjo do ta penalizojë shumë”, tha Warren.

“Tyson e kupton mirë se tani Wilder do të jetë më i inatosur dhe e pret një duel më i fortë. Tani po bisedojmë me stafin e Wilder për një datë të re. Sfida do të zhvillohet në tetor, por ende s’kemi një datë zyrtare”, tha Frank Warren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat