Shqiptari gjunjëzon serbin në Vojvodinë

Boksi

Shqiptari gjunjëzon serbin në Vojvodinë

Më: 20 korrik 2021 Në ora: 14:40
Shqiptari gjunjëzon serbin në Vojvodinë

Në turneun që u zhvillua në Zrenjanin të Vojvodinës, boksieri i ri dhe anëtari i Klubit të Boksit “Shkupi, Baki Ajeti, morri çmimin e boksierit më të mirë të turneut.

Ajeti, në sfidën finale të kategorisë deri më 60 kg, mundi Marko Jojiq nga Serbia me rezultat 3:2.

Juria i dha përparësi boksierit shkupjan kundrejt boksierit vendas.

Në ekspeditën e drejtuar nga trajneri Naser Haruni, ishin edhe boksierët Altin Osmani dhe Rion Bajrami.

Boksierët e rinj, duhej të kënaqen me medalje të argjendit, pasi humbën sfida e finales, duke konfirmuar se u mungon vetëm eksperienca.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat