E pa të shtrirë pas një nokauti brutal, e fejuara e Wilder shpërthen në lot

Boksi

E pa të shtrirë pas një nokauti brutal, e fejuara e Wilder shpërthen në lot

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 10:47
Deontay Wilder dhe Tyson Fury

Është zhvilluar një meç i jashtëzakonshëm i boksit në trilogjinë mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Boksieri britanik ka arritur të fitojë teksa ka mposhtur me nokaut në raundin e 11-të amerikanin Fury.

Ishte një meç i jashtëzakonshëm ku kishte katër KO, dy për Fury dhe dy të tjerë për Wilder.

Por në nokautin e fundit në raundin e 11-të, boksieri amerikan Deontay Wilder nuk mund të ngritej më, pasi ishte një goditje brutale nga Fury.

Por duke parë partnerin e tij në gjendje të rndë, e fejuara e Wilder, Telli Swift nuk mund t’i mbante lotët.

Ylli i shfaqjes televizive Wags Atlanta që ka një fëmijë me ‘Bombarduesin e Brzontë’, shpërtheu në lot.

Pamjet e Swift duke qarë janë bërë virale në rrjetet sociale, teksa bukuroshja amerikane nuk gëzon shumë simpati nga tifozët e boksit për shkak të disa deklaratave. 

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat