Luan Krasniqi reagon pas humbjes së Haxhi Krasniqit: E pash në front

Boksi

Luan Krasniqi reagon pas humbjes së Haxhi Krasniqit: E pash në front

Nga: K.Goca Më: 10 tetor 2021 Në ora: 13:38
Luan Krasniqi: E pash edhe Robin Krasniqin në front

Haxhi Krasniqit iu në me hile!  Ka reagime të ndryshme në komunitetin sportiv.

Ish boksieri i mirënjohur, Luan Krasniqi, ka komentuar humbjen e Haxhi Krasniqit nga gjermani Bosel si dhe përballjen mes Tyson Furyt e Deontay Wilderit.

Luan Krasniqi nuk pajtohet me humbjen e Haxhiut sepse ishte më i mirë por sugjeron që të ketë edhe një takim të tretë mes tyre. 

“Çfarë spektakli në fitoren e Tyson Fury ndaj Deontay Wilder! Urime për Tyson Fury. 

Ai e vërtetoi përsëri atë që thashë paraprakisht: nëse është fizikisht dhe mendërisht i përshtatshëm, aktualisht është peshat më të mira të rënda në botë.

Robin Krasniqi dhe Dominic Bösel gjithashtu i dhanë vetes një luftë emocionuese. Më pas u diskutua me padurim rezultati për Dominic Bösel.

Unë mund ta kuptoj këtë. E pash edhe Robin Krasniqin në front, ishte boksieri më i mirë sipas mendimit tim.

Unë mendoj se një betejë e tretë midis të dyve do të ishte zgjidhja më e mirë”, ka shkruar Krasniqi në profilin e tij në facebook.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat