Musliu nuk di për humbje, mposht edhe boshnjakun - Bota Sot
Musliu nuk di për humbje, mposht edhe boshnjakun

Boksi

Musliu nuk di për humbje, mposht edhe boshnjakun

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 15:35
Musliu nuk di për humbje, mposht edhe boshnjakun

Bardh Musliu i cili me prejardhje është nga Prizreni por që jeton dhe ushtron në Vjenë të Austrisë, gjatë fundjavës ka arritur triumfin e pestë në boksin profesionist kurse viktima e tij ishte boshnjaku, Nermin Pozderoviç të cilin e detyroi në raundin e tretë të ndërpres ndeshjen. Me suksesin e arritur ka qen shumë i kënaqur Musliu dhe pret deri në fund të vitit të zhvilloj më së paku edhe një ndeshje. “Jam i gëzuar që arrita para kohe të përfundoi ndeshjen dhe për këtë falënderoi edhe stafin e trajnerëve që po japin maksimumin që unë të përgatitem maksimalisht. Deri në fund të vitit pres edhe ndonjë ndeshje dhe besoj se do arrij sërish triumf”, tha Musliu për “ArenaRing”. Ndryshe, cekim se ky djalosh në boksin profesionist deri më tani ka 5 lufta ku prej tyre të gjitha i ka fitore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...