Haxhi Krasniqi ngjitet në ring më 17 nëntor për të mbrojtur titullin e Evropës - Bota Sot
Haxhi Krasniqi ngjitet në ring më 17 nëntor për të mbrojtur titullin e Evropës

Boksi

Haxhi Krasniqi ngjitet në ring më 17 nëntor për të mbrojtur titullin e Evropës

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 14:00
Haxhi Krasniqi

Boksieri nga Kosova, Haxhi Krasniqi, më 17 nëntor do të mbrojë për herë të parë titullin e Evropës në kategorinë super të mesme.

31 vjeçari nga Juniku më 17 nëntor do të ngjitet sërish në ring, për të mbrojtur për herë të parë titullin e Evropës në peshat Super të mesme.

Lajmi është bërë i ditur nga kompania menaxhuese e Krasniqit, SES Boxing.

“Për Krasniqin ky meç për titull do të jetë rast për të stabilizuar veten si kampion evropian dhe kështu të vazhdojë ëndrrën për meçe tjera për tituj më të mëdhenj”, ka shkruar SES Boxing të premten.

Kundërshtari i Krasniqit do të jetë gjermani Stefen Hartel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...