Çfarë i tha Mehmet Bogujevci Luan Krasniqit? - Bota Sot
Çfarë i tha Mehmet Bogujevci Luan Krasniqit?

Boksi

Çfarë i tha Mehmet Bogujevci Luan Krasniqit?

Nga: K. Goca Më: 27 nëntor 2018 Në ora: 15:59
Çfarë po i tha Mehmet Bogujevci Luan Krasniqit?

Kur takohen asat e boksit! Ish boksieri i mirënjohur në amatorizëm Mehmet Bogujevci, aktualisht sekretar i përgjithshëm, i Federatës së Boksit të Kosovës, u takua me ish boksierin e mirënjohur në profesionalizëm Luan Krasniqi dhe trajnerin mitrovicas, Mehmet Haxhani. Çfarë i tha Bogujevci Krasniqit? Merret vesh se Bogujevci përveç që ka folur për boksin në përgjithësi, ka diskutuar edhe për turneun më prestigjioz në vendin tonë “Adem Jashari” në boks, që organizohet që nga vitet e pasluftës. Ardhja e Luan Krasniqit në turneun e boksit që u mbajt në Mitrovicë, ka qenë edhe një fitore e madhe për Federatën e Boksit të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...