Mike Tyson: Ky do të jetë fituesi i super-meçit Wilder-Fury - Bota Sot
Mike Tyson: Ky do të jetë fituesi i super-meçit Wilder-Fury

Boksi

Mike Tyson: Ky do të jetë fituesi i super-meçit Wilder-Fury

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 00:55
Mike Tyson dhe Wilder-Fury

Tyson Fury ka zhvilluar vetëm dy ndeshje që prej fitores së tij të mrekullueshme kundër Wladimir Klitschko në nëntor 2015, kundër Sefer Seferi dhe Francesco Planeta, por tashmë do të ketë provën serioze kundër Deontay Wilder.

Wilder është favoriti për të mbajtur titullin e tij në ËBC në Staples Center në Los Anxhelos të shtunën në mbrëmje dhe është jashtëzakonisht i bindur se ai do të shënojë fitoren e 41-të të karrierës së tij të shquar.

Megjithatë, Fury është i bindur se ai është boksier i lartë dhe beson se ai do të fitojë luftën kundër Wilder.

Dhe tani legjendari Mike Tyson ka dalë me disa komente interesante, në të cilat ai sugjeron që Fury do të fitojë për shkak të fuqisë së jashtëzakonshme mendore që ai ka treguar në kohët e fundit.

“Megjithëse goditja e Wilder është e fortë, asgjë nuk mund të krahasohet me forcën mendore që Fury ka treguar si brenda dhe jashtë ringit”, thotë Tyson sipas Michael Benson i talkSPORT.

“Do të jetë një ndeshje e ngushtë, por unë mendoj se Fury ka një shans të vërtetë luftimi”, ka thënë ish-kampioni i Botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...